Blaue Fabrik

„Blaue Fabrik“ je od roku 1991 existující kulturní sdružení ve čtvrti Äußere Neustadt. V letech 1991-1996 byla provozována jako volná galerie a jako místo setkávání neoficiální umělecké scény. Od roku 1996 je provozována sdružením „Künstlervereinigung blaueFABRIK e.V.“ a dává prostor současnému umění, pokud možno s přesahem různých žánrů (výtvarné umění, hudba – zejména jazz a improvizovaná hudba, performance).

V roce 2013 muselo sdružení opustit původní prostory kvůli havarijnímu stavu objektu a nalezlo nové prostory, rovněž ve čtvrti Dresden Neustadt.

Blaue Fabrik obdržela v roce 2005 „Kulturförderpreis der Stadt Dresden“ a je finančně podporována městem Dresden.

www.blauefabrik.de

-> Raumplan

no images were found

o.s. pro kompot

Kompot je vyústěním touhy se věnovat Ústí /Tomáš Petermann/ možnost vytvářet nebo se podílet na projektech a aktivitách, které vedou k vytváření charakteru místa /Aleš Loziak/ aby se v UL dalo žít a něco tvořit /Tereza Nováková/. Cítíme, že ho chceme naplňovat akcemi, které vyvolají vroucnost v kultuře život v tomto místě /Richard Loskot/. Kompot je organická platforma snažící se (možná až naivně) propojit mezeru mezi vznikajícím uměním v Ústí a širokou veřejností /Jiří Dvořák/, bude hezké, když se našimi intervencemi podaří otevřít dialog /Romana Veselá/.

Kompot je PechaKuchaNight/Procházka pod skutečností/Na Kalvárii/Galerie Buňka/Multiminikino-teátr/Levitující knihovna/další…

a Salon pisoár (Deska).

www.prokompot.cz